Blog: Krásy zahradničení

Také se uprostřed zimy rádi díváte na obrázky bující přírody, zrajícího ovoce a zářivé barvy květin? Svrbí vás ruce a už byste něco dělali? Nebo se jen potřebujete ujistit, že zima jednou skončí a opět přijde jaro?

Nejprve trocha teorie. V dřívějších letech se dnů s teplotami nad 30° C vyskytovalo tolik jako prstů na jedné ruce. To je standard, na který je naše příroda zvyklá. Kolik dnů s vedrem nad třicet však bylo tento rok? V posledních třech letech?

Ohromující prostor. Jásavé světlo. Tropické rostliny. Tři vrchní patra mrakodrapu, který jsme se synem vyhodnotili jako nejelegantnější výškovou budovu v centru Londýna. Vstup zdarma. Ano, ve Spojeném království má zahradničení velkou tradici, a ta tradice neumírá.

Podvečerní návštěva u babičky v Krasonicích: dostala jsem domácí kynuté knedlíky s meruňkami, příjemné popovídání, kytku z její minizahrádky a pohled na tuhle nádheru k tomu! Celý obývák mi nyní voní růžemi.

Krásné ráno v zahradnictví paní Hrubanové ve Vel. Meziříčí. Očarovala mne pivoňka Kinkaku ve zvláštní růžovo-oranžové (chtělo by se napsat "masové" - ale nezní to zrovna lákavě...) barevné kombinaci. Květ byl svěšený k zemi a ejhle, vidím doma na internetu, že ona svěšenost je specifická pro tento kultivar. Zvláštní, nevídané.